g
Kontakt
Vajanského 2928/13, Lučenec
reception@hotelpelikan.sk
+421 474 330 871
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Nájdete nás
Image Alt

Spoznajte všetky

Aktivity a okolie

Lučenec

Synagóga

Obnovená Synagóga Lučenec je od svojho slávnostného otvorenia a sprístupnenia využívaná ako multikultúrny stánok. Návštevníkom, či už jednotlivcom alebo organizovaným skupinám, je vyškolenými lektorkami sprostredkovaný odborný výklad z histórie a rekonštrukcie stavby. Tiež je prístupná stála expozícia židovského kultúrneho dedičstva v meste Lučenec. Okrem toho sa tu poriadajú rôzne kultúrne a spoločenské podujatia ako napr. koncerty klasickej, ale aj modernej hudby, umelecké výstavy, besedy, tanečné podujatia, plesy, školské akadémie, kongresy, odborné školenia a semináre.
Mesto Lučenec umožnilo svojim obyvateľom aj konanie slávnostných obradov a sobášov. Synagóga je návštevníkom sprístupnená počas celého roka, otváracie hodiny sú prispôsobené aktuálnej sezóne.
Halič

Zámok

Halič je zámok, prestavaný z pôvodného hradu, ležiaci v obci Halič, 8 km západne od Lučenca. V súčasnosti je po desiatich rokoch rekonštrukčných prác znovu otvorený ako zámocký hotel. Počiatky Haličského zámku siahajú až do 12. storočia. Prvá písomná zmienka je datovaná do roku 1386, kedy uhorská kráľovná Mária povolila šľachticovi Štefanovi Lossonczymu postaviť si na tomto mieste kamenný hrad. Vďaka citlivo odvedenej práci a starostlivosti sa zámku a celému areálu vracia život a pôvodný duch miesta – genius loci. Celý komplex sa stáva magnetom pre domácich aj zahraničných hostí. Zámocký hotel Galicia Nueva, obnovený klenot Novohradu, sa tak stane ozajstnou pýchou tohoto pôvabného regiónu Slovenska.
Fiľakovo

Hradné múzeum

Do dnešných čias sa zachovali ruiny hradu a Bebekova veža, kde od roku 2008 funguje Hradné múzeum. Návštevníkov tu čakajú dve stále expozície s názvom „Pamiatky skamenelého života v okolí Fiľakova“ a „Stáročia Fiľakovského hradu“. Prvá výstava prezentuje zaujímavé paleontologické nálezy z okolia, kým druhá oboznamuje návštevníkov s históriou mesta a hradu od prvej písomnej zmienky po zničenie hradu v roku 1682. Na Podhradskej ulici sprístupnila inštitúcia v roku 2018 dve podzemné chodby vytesané do skaly pod fiľakovským hradom. V prvej sa nachádza lapidárium, kým v druhej je umiestnená expozícia dokumentujúca miestne udalosti II. svetovej vojny.
Kamenný vodopád

Šomoška

Asi 9 metrov vysoký kamenný vodopád situovaný pod hradom Šomoška patrí jednoznačne k najpôsobivejším prírodným výtvorom na Slovensku. Vznikol pred asi štyrmi miliónmi rokov stuhnutím lávy. Vodopád pozostáva z tmavých päť- až šesťbokých čadičových stĺpov a svojou ohnutou formou sa radí k celoeurópskym unikátom. Neďaleko vodopádu sa nachádza ďalšia atrakcia, kamenné more tvorené úlomkami takých istých tmavých čadičových stĺpov. Tieto stĺpy boli použité i pri stavbe neďalekého hradu Šomoška.
Kamenný vodopád i kamenné more ležia na území národnej prírodnej rezervácie Šomoška. Prístupné sú po náučnom chodníku, ktorý vedie z obce Šiatorská Bukovinka na hrad Šomoška.
Novolandia

Termálne kúpalisko

Kúpalisko s termálnou morskou vodou v Rapovciach Vám ponúka uvoľnenie a relax . Zaplávate si v bazénovom svete , následne sa môžete presunú do saunového sveta a vypotiť sa v každej jednej saune. Bublinky vo vírivke vás dokonale pomasírujú. Až 3 hodiny relaxu v tomto termálnom komplexe vám zaručia 100% oddych.
Strehová

Aquatermal

Celoročný relax a zábavu ponúka termálne kúpalisko Aquatermal Strehová. Kúpalisko sa nachádza v malebnej a turistami vyhľadávanej obci Dolná Strehová, na juhu Slovenska. Termálne kúpalisko v Dolnej Strehovej ponúka rekreantom šesť vonkajších bazénov, do ktorých je voda dodávaná z troch vrtov. Voda v bazénoch sa dosahuje teplu 28°C - 36°C.
Call Now ButtonZavolať teraz